14. Kamenské aleje

KČT, odbor Kamenná pořádá každý rok tradiční pochod a cyklojízdu. Naši turisté a cyklisté se téměř pravidelně účastní.

Cestu našich cyklistů popsala Alena Stratilová:

V sobotu 6. července 2024 se sešlo 8 cyklistů na Bedřichově na začátku cyklostezky a vyrazili směrem na Štoky. V Antonínově Dole se přidala další turistka – cyklistka. Ve Štokách skupina odbočila na Dobronín a dál na Kamennou.

V Kamenné se skupina sešla s další cyklistkou. Všichni se pozdravili s pořadateli a přihlásili k akci.

V příjemném prostředí jsme si dali kávu a dobrý domácí moučník a domluvili trasu, po které se pojede. Chvilku se ještě debatovalo, a pak jsme se vydali na cestu. Na silnici jsme potkávali další účastníky pochodu, se kterými jsme se rádi pozdravili. Také jsme se setkali se čtyřmi našimi pěšími turisty. Naše cyklotrasa vedla k mostku U Lutriána a dál do Šlapanova, Smilova, Pozovic a do Štoků, kde jsme se zastavili v restauraci Datlík na oběd. Potom už zbývala cesta domů.

Ještě jsme si dali na konci Bedřichovské cyklostezky dobrou zmrzlinu.

Počasí nám přálo, sluníčko pěkně svítilo a chvilkami pofukoval vítr.

Celkem jsme ujeli 45 km.

Výprava se nám líbila.

Cestu pěších popsal Pepa Kaman:

V sobotu 6. 7. 2024 se na hl. nádraží v Jihlavě sešla skupina 3 turistů + 1 naše příznivkyně a odjeli jsme do Kamenné na tradiční turistický pochod Kamenské aleje. Po zaregistrování a pozdraveni se s pořadateli, jsme se vydali na 9 km trasu. Po cestě se k nám přidali i mladí táborníci, kteří v okolí Kamenné  mají prázdninový tábor a účastnili se rovněž pochodu. Při příchodu na historický most U Lutriána u soutoku říčky Šlapanky se Zlatým potokem,  si mládež osobně vyzkoušela teplotu vody. My jsme si odpočinuli a vydali se na zpáteční cestu, při které jsme se pozdravili s našimi cyklisty. V cíli na nás čekala možnost se občerstvit a poslechnout si hudbu. Vlakem jsme se vrátili domů.

foto: A. Stratilová, J. Zamrazilová

1 názor na “14. Kamenské aleje”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *