Slatiňany – Chrudim

Využíváme ještě pár posledních, nadprůměrně teplých podzimních dnů a vyrážíme na vycházky. Jednu podzimní naplánoval Petr Janoušek na sobotu 14. 10. 2023. Asi dvouhodinovou jízdu vlakem z Jihlavy do Slatiňan absolvovalo 15 turistů.

Ve Slatiňanech na nádraží Petr všechny přivítal a seznámil se svým plánem vycházky. Společně si popřáli hezké počasí, protože obloha byla šedivá a možná se schylovalo k nějakým přeháňkám. Hned se tedy vydali na cestu. Nejprve okrajem města po modré TZ, stále po rovině a pak přešli na NS ke Kočičímu hrádku, kde cesta vede do kopečka. Byl to asi jediný kopec na naší dnešní vycházce. Turisté z Vysočiny si takových tras užívají

Po klidné a pohodové cestě se u Kočičího hrádku zastavili a prohlédli si pěkně upravenou miniaturní stavbu. Také při této příležitosti popřáli Pepovi K. k jeho narozeninám.

Po přestávce u Kočičího hrádku se skupina vydala lesoparkem kolem pastvin pro koně, nedaleké Švýcárny a hezkým zámeckým parkem s vzácnými stromy k zámku Slatiňany. Dál pokračovala po modré TZ kolem řeky Chrudimky a došla do Chrudimi.

Čas oběda a zbývající čas na vlak byl jasnou volbou navštívit restauraci Kateřina.

Spokojení s krásnou vycházkou, s počasím, které bylo na cestu příjemné a pršet začalo až při jízdě vlakem, se kamarádi turisté na jihlavském nádraží rozloučili.

Dnešní den nachodili pohodových 11 km.

Zapsala V. Veselá

foto V+J Veselí