Okolo Pelhřimova 11.2.2023

Na sobotu 11. 2. 2023 byla v našem kalendáři vycházek naplánovaná vycházka ze Zajíčkova do Pelhřimova, ale vinou počasí se tato vycházka nemohla uskutečnit, proto Marie zvolila náhradní vycházku Okolo Pelhřimova.

V sobotu ráno vystoupilo 19 turistů na autobusovém nádraží v Pelhřimově. Marie všechny přivítala a seznámila s trasou vycházky. První zastavení na trase bylo u kaple sv. Kříže. Pokračovali jsme do Děkanské zahrady, kterou značně zpustlou a zanedbanou obnovil děkan F. B. Vaněk. Kromě roubeného domku – kazatelny jsou tu i jiná umělecká díla. Mozaika Kristovy hlavy, pomník F. B. Vaňka a další. Další cesta vedla kolem divadla L. Lipského na náměstí, kolem kostela sv. Bartoloměje a přes Svatovítské náměstí k Městským sadům. Zde stojí moderní Dům pro seniory.

Po částečně zledovatělé cyklostezce jsme přišli k Radětínu a dále k Tichému mlýnu a kolem Radětínského rybníka, na kterém bylo obrovské hejno divokých kačen a dostali jsme se zpět do Pelhřimova. Prošli jsme kolem Muzea rekordů a kuriozit a přes náměstí došli na autobusové nádraží.

Ve 13,35 hod. jsme odjeli do Jihlavy.

Na dnešní vycházce jsme ušli 8 km.