NOVOROČNÍ VÝSTUP NA ŠACBERK 2023

Na Nový rok jsou pořádány výstupy na nejvyšší vrcholy. Takový už tradiční výstup na Šacberk – Rudný u Jihlavy pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava.

Aby náš KČT, odbor Čeřínek Jihlava zahájil rok 2023 turisticky, sešli jsme se po poledni 1. 1. tradičně u bývalé Jitřenky a společně se vydali na cestu k vrcholu Šacberk. Bylo nás 29.

Slunce opět svítilo jako na jaře. Závěr roku 2022 byl velice teplý a ani na Nový rok nebylo chladněji.

Cestou se turisté i ostatní známí potkávali a zdravili. Na vrcholu už čekali pořadatelé a vítali příchozí. Také se tu přispívalo na Novoroční čtyřlístek, jehož výtěžek je určen pro handicapované občany. Novoročního výstupu se zúčastnilo celkem 170 osob a bylo vybráno 6 888,- Kč, jak nám oznámili pořadatelé.

V prostoru kolem torza bývalé rozhledny se lidé zdravili, přáli si do nastávajícího roku hlavně zdraví a štěstí. Na sjezdovce se lyžovalo na technickém sněhu. Aspoň to dodávalo trochu zimní atmosféry. Z vrcholu odcházeli turisté individuálně.

Někteří moc nespěchali, protože do setmění bylo času dost a na náměstí v Jihlavě se chystal ohňostroj.

Tak jsme zahájili zase další rok. Pěkný den zakončil ohňostroj a zítra bude zase všední den. Tak ať se v novém roce 2023 všechno daří!

text: V. Veselá, foto: J. Veselý, F. Dörrer