NA SILVESTRA K JELENOVI – HODICE

Konec roku je mezi turisty obvykle zakončen silvestrovskou vycházkou. Akcí bývá v okolí dost a my se můžeme rozhodnout, na kterou vycházku se vydáme.

Rozhodování ale není složité, protože kam bychom se chtěli vydat, tak nám v tom zabrání doprava. Zvlášť, když poslední den v roce připadne na sobotu. Spoje jsou v sobotu velice omezené. V počtu, ve kterém se chceme rozloučit se starým rokem, nemůžeme volit dopravu svými auty, proto zůstává jistota jet vlakem do Hodic a vystoupat na nejvyšší vrchol v okolí Hodic, na Jelení horu. V Hodicích na vlakové zastávce jsme napočítali 21 našich turistů.
Slunce svítilo jak na jaře a na tuto dobu neobvyklých 13°C nás pěkně ohřálo při stoupání vzhůru k jelenovi.

Na vrcholu už bylo živo. Stánky s občerstvením nabízely dobrou čočkovou polévku a ohně plápolaly a zvaly k opečení buřtíků. Pořadatelem akce byl Sbor dobrovolných hasičů Hodice, jehož členové tohle všechno pro příchozí nachystali. Nálada tu byla veselá, prostě silvestrovská.

Po odpočinku a občerstvení na vrcholu se naše skupina vydala zpět dolů do Hodic. Bylo dost času k odjezdu vlaku, tak se postupovalo pomalu a jinou cestou, než se šlo nahoru.

Celkových 7 km cesty nebylo mnoho, ale všichni byli spokojení a těšili se ještě na další oslavy Silvestra se svými doma, nebo měli jiné plány, jak strávit poslední hodiny roku 2022.

text: V. Veselá, foto:J Veselý, F. Dörrer