Ježek Vysočiny

V pondělí 1. května 2023 pořádal KČT, odbor Bedřichov Jihlava 38. ročník pochodu a cyklojízdy, nazvaný Ježek Vysočiny. Naši turisté z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se také zúčastnili. 

Už od rána bylo jasné, že ten letošní první máj bude krásně slunečný. Před halou TJ Bedřichov se o půl deváté sešli čeřínkovští pěší i cykloturisté. V hale na startu se přihlásili k pochodu. Každý z účastníků dostal od pořadatelů mapku s popisem trasy a sladkost na cestu.

Pěších bylo 7.  Vydali se na 10kilometrovou trasu a dvě turistky zdolaly trasu 15 km.

Cykloturisté vyjeli ze startu a rovnou se nasměrovali na cyklostezku do Pávova, potom na novou cyklostezku vedoucí do Štok. Ze Štok jeli do Dobronína, kde se k nim přidala Eva K.  Potom už v osmi lidech pokračovali do Polné. Chvilka posezení v cukrárně na kafíčko byla příjemným odpočinkem. 

Potom už je čekala další cesta na Věžničku, Ždírec, Střítež, Červený Kříž, kousek po silnici a po cyklostezce vedoucí z Pávova zpět k hale TJ Bedřichov.

V cíli všichni dostali účastnický list a červené jablko. To v dnešním slunečném dni přišlo velmi vhod. 

Necelých 50 km nebylo mnoho, ale vzhledem k tomu, že pro většinu našich cyklistů byla tato cyklojízda letošní první, tak to na začátek stačilo.

Tak jsme první máj oslavili pobytem v přírodě. Celý den bylo krásně slunečno, později trochu větrno. 

 Celkový počet účastníků byl kolem 70. Našich bylo 7 pěších a 8 cyklistů. 

Zapsala V. Veselá

Foto V. Veselá, H. Belatková