53. Havlíčkobrodská padesátka

KČT, odbor Havlíčkův Brod nás pozval na 53. ročník turistického pochodu a cyklojízdy Havlíčkobrodská padesátka.

Z našeho odboru KČT Čeřínek se pravidelně účastníme. V sobotu ráno, v den pochodu 2. září 2023 se na nádraží v Jihlavě sešli čtyři cyklisté a pět pěších turistů.

Společně odjeli vlakem do Havlíčkova Brodu. 

Z havlíčkobrodského nádraží na start přijeli cyklisté samozřejmě dříve, ale pěší brzy dorazili také. Společně se vyfotili, popřáli si šťastnou cestu a vydali se na své vybrané trasy.

Cyklisté si zvolili trasu na 50 km. Ta vedla přes Vysokou do Šlapanova. Ve Šlapanově zrovna hrála zvonkohra, tak se chvíli zastavili a zaposlouchali se do libých zvuků místního kostela. Potom pokračovali dál do Polné a do Přibyslavi. V Přibyslavi navštívili restauraci U Huberta a na její zahrádce se naobědvali.

Spokojení a občerstvení se pak dali na cestu po cyklotrase přes Utín, Dlouhou Ves, Bartoušov a Herlify zpět do Havlíčkova Brodu. 

Po obdržení pamětního listu v cíli odjeli cyklisté na nádraží. 

Cestu pěších turistů popsala Jitka Korbelová a zároveň přidala fotografie:

Pěší turisté si vybrali tradiční 13 km naučnou stezku Bohuslava Reynka. Pohodové putování kolem vodní nádrže Žabinec, místy trochu blátivé s překonáváním malých potoků. Poseděli jsme před zámečkem Petrkov se svačinou a povídáním. Dál jsme zvolili cyklostezku, kde jsme si užili díky počasí krásných výhledů na Svatý Kříž, Vysokou a Havlíčkův Brod. Z cyklostezky jsme odbočili ke Grodlovu Mlýnu a po zelené značce už došli do cíle.

Když přidáme ke kilometrům na trase i cestu z nádraží a na nádraží, bylo to celkem 15 km.

Před odjezdem vlaku se všichni naši pěší i cyklisté zase sešli na nádraží v HB a společně odjeli do Jihlavy. Všechno se vydařilo. Byl to zase jeden z těch krásných dnů. Celý den bylo pěkné počasí. Slunce svítilo, ale nebylo takové horko, jako v minulých dnech. Putovalo se na kole i pěšky pohodově. 

Zapsala Věra Veselá a Jitka Korbelová

Foto V+J Veselí a J. Korbelová

1 názor na “53. Havlíčkobrodská padesátka”

  1. Milí přátelé,
    děkuji Vám za reportáž z cyklo i pěší trasy Havlíčkobrodské padesátky.
    Jsme rádi, že jste za námi do HB přijeli a těšíme se na další setkávání. Lenka Žáková.

Diskuse uzavřena.