42. Bedřichovská padesátka

Turistické akce se konají v každém ročním období, tak i v létě o prázdninách pořádá KČT, odbor Bedřichov pochod nazvaný Bedřichovská padesátka. Letošní 42. ročník proběhl 8. 7. 2023 za horkého letního počasí.

Náš odbor Čeřínek se také pravidelně účastní. Před sportovní halou Sokola Bedřichov se ráno sešli naši turisté. Na pěší trasu přišli jen tři a cyklistů jelo 7.

Jsou prázdniny a velké vedro, které mnohé odradilo.

Všichni se zapsali a vydali se na cestu. Pěší si vybrali trasu 10 km a cyklisté 50 km.

Na kole se vedro zvládá daleko lépe a trasu jsme si trochu upravili podle naší domluvy. Nejprve jsme jeli od startu do Starých Hor, pak do Smrčné, kde jsme chvilku poseděli u zavřené hospody. Po cestě do Větrného Jeníkova jsme se zastavili u Černého rybníka a pozorovali rodinku labutí. Od rybníka se jelo lesní cestou příjemně, nebylo tam takové vedro. V otevřené krajině u Jeníkova už bylo hůř. V Jeníkově bylo ve stánku se zmrzlinou i v restauraci ještě zavřeno. Nevadilo nám to, času bylo dost, tak při čekání na zahrádce restaurace ve stínu bylo dobře.

Po obědě jsme si ve zmrzlinovém stánku na městečku dali ledovou kávu a chtěli se vydat na další cestu. Tři cyklisté se z různých osobních důvodů odpojili a nejkratší cestou jeli zpět do Jihlavy. Čtyři chtěli pokračovat v naplánované cestě. Ale kolo Marie bez varování nahlásilo prázdnou duši. Nemohla tedy pokračovat. Problém vyřešil telefon synovi a odjezd z Jeníkova domů autem. Zbývající tři cyklisté pokračovali v cestě na Šimanov, Zbilidy, Dušejov, Ježenou a přes Vyskytnou do Jihlavy.

V cíli všichni dostali Účastnický list a perníček se znakem pochodu.

Zase jsme prožili pěkný den, i když trochu komplikovaný a parný.

Na kole jsme ujeli 45 km.

zapsala Věra Veselá

foto V+J Veselí a P. Varhaníková