33. slavnostní zahájení jarní turistické sezóny v H. Brodě

V sobotu 13. 4. 2024 bylo jihlavské hlavní nádraží plné turistů. Sjeli se sem turisté z Třebíče, Telče a Jihlavy, aby společně odjeli do H. Brodu, kde se konalo slavnostní zahájení turistické sezony. I turisté Čeřínku se tohoto zahájení pravidelně zúčastňují. Sešlo se nás 32. Po vystoupení v H. Brodě jsme popřáli Marii k jejím narozeninám.

Společně jsme odešli na Havlíčkovo náměstí. Zde bylo připraveno pódium. Náměstí se pomalu zaplňovalo turisty a v 9:00 hodin přivítal hosty i přítomné turisty J. Mokříš. Na úvod zatančila a zazpívala dětská skupina souboru Kalamajka. Potom se slova ujali hosté za Kraj Vysočina p. Fabeš, za Oblastní výbor KČT p. Šlechta a místostarostové města H. Brod, M. Rothbauerová a L. Honzálek. Popřáli turistům hodně našlapaných kilometrů. Dalším bodem programu bylo uvázání stuhy na klíč, kterým Lenka Žáková za počítání přítomných, třikrát otočila, a tím byla turistická sezóna odemčena.

Po slavnostním zahájení se skupiny turistů vydaly na svoje trasy. Turisté Čeřínku si zvolili trasu 13 km. Tato trasa vedla parkem Budoucnost, kolem plaveckého bazénu a zimního stadionu do lokality Vlkovsko a do obce Knyk, kde byla kontrola. Dále do obce Rožňák a kolem rybníku Drátovec jsme došli do Perknova. Zde v Hostinci U Palánů byl cíl pochodu.

Za krásného jarního počasí se podle údajů pořadatelů zúčastnilo 538 turistů, o které se staralo 23 pořadatelů.

Zapsal J. Veselý

Foto J. Veselý, A. Stratilová