20. Za svatým Valentýnem 12.2.2023

Již po dvacáté pořádal KČT,odbor Čeřínek Jihlava turistickou vycházku „Za sv. Valentýnem. Tato vycházka byla naplánovaná na sobotu 12. 2. 2023.

Vycházka má dva výchozí body. Ti, kteří chtějí jít delší trasu, mají sraz na konečné zastávce trolejbusu „B“ Na Dolech. Ostatní jedou vlakem do Rantířova, kde se na nádraží obě skupiny sejdou.

Po přivítání na nádraží v Rantířově všichni společně pokračují přes Rounek ke kapličce sv. Antonína. Na posledním úseku cesty ke kapličce jsou na kmenech stromů cedulky o historii sv. Valentýna, které připravila a umístila obyvatelka hájenky na Rounku Hanka.

U kapličky je možnost si zazvonit na zvonek pro štěstí a pochutnat na něčem sladkém, které každoročně pro příchozí připravuje Věra. Lidé se tu vzájemně zdraví s ostatními turisty z jihlavských odborů, H. Brodu, Třebíče a Humpolce.

Některé skupiny pokračují na Šance (historické opevnění) a skupina pod vedením Standy ještě navštívila Kutiště, kde se kdysi dolovalo stříbro.

Po krátkém přátelském popovídání se turisté rozcházejí a vydávají se na cestu domů. Někteří se ještě zastaví na oběd v restauraci U Golema, někteří odjíždějí vlakem a neúnavní jdou do Jihlavy pěšky.

Valentýnského setkání se zúčastnilo 82 turistů a trasa měřila asi 10 km, podle toho, odkud kdo šel.

Zapsal J. Veselý

foto: F. Janeček, J. Veselý, J. Daňhel, P. Varhaníková